W imieniu własnym oraz Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o. z Poznania zapraszamy firmy z sektora MŚP
do udziału w spotkaniu pt. „Doing business: Georgia”,

Spotkanie odbędzie się 16 listopada (piątek od 9:00 do 13:00) w Poznaniu na ul. Szyperskiej 14,

Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu „Doing business” organizowane przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju – spółkę Samorządu Województwa Wielkopolskiego, tym razem dedykowane tylko Gruzji. Po dwóch wizytach gospodarczych, w czerwcu i sierpniu tego roku do Tblisi i Kutaisi, tym razem delegacja gruzińska przyjedzie do Poznania; m.in. przedstawiciele Sekcji Współpracy Ekonomicznej w Departamencie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Gruzji, Enterprise Georgia – instytucji podlegającej bezpośrednio Ministerstwu Gospodarki, będą reprezentanci Urzędu Miasta Kutaisi, partnerskiego miasta Poznania i Urzędu Miasta Tbilisi. Wydarzenie otworzy Ambasador Gruzji w Polsce pan Ilia Darchiashvili oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W debacie wezmą również udział polscy przedsiębiorcy, którzy mają doświadczenie na rynku gruzińskim. Będzie też pan Jemal Gatsemlidze – Gruzin od wielu lat mieszkający w Polsce, wspierający polskie firmy na rynku gruzińskim. Dobór osób nie jest przypadkowy; powstał z myślą o konkretnych rozmowach B2B już podczas tego spotkania.

Wśród krajów postsowieckich Gruzja wyróżnia się korzystnym klimatem biznesowym. W 2018 roku awansowała w rankingu Doing Business z 16 na 9 miejsce według wskaźnika łatwości prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2016 r. jest największym rynkiem eksportowym dla polskich towarów na Kaukazie. W ubiegłym roku obroty handlowe między Polską i Gruzją wzrosły o około 30%. Polskie produkty i firmy są cenione na gruzińskim rynku, są postrzegane jako „zachodnie”, lecz o przystępnych cenach.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 9 listopada 2018 r. mailowo na adres: lidia.piechocka@wfr.org.pl lub telefonicznie pod numerem 61 671 71 98.