Zapraszamy do zarejestrowania się w Bazie Usług Rozwojowych!

 Szanowni Państwo,

W miesiącu marcu br. rusza nowy projekt Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie pt.: „Wsparcie szkoleniowo-doradcze dla subregionu konińskiego”. W ramach projektu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą) z subregionu konińskiego, będą mogły otrzymać refundację kosztów poniesionych na usługi rozwojowe takie jak m.in. szkolenia, doradztwo czy studia podyplomowe. Wysokość refundacji może sięgnąć nawet do wysokości 80%. Przedsiębiorcy chcący wziąć udział w projekcie będą mogli skorzystać z usług rozwojowych oferowanych jedynie przez podmioty zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) nadzorowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z Warszawy.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do zarejestrowania się w Bazie Usług Rozwojowych
w celu oferowania i świadczenia usług rozwojowych z tzw. możliwością dofinansowania.

Czym jest Baza Usług Rozwojowych?

Jest to internetowa baza zawierająca oferty szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, e-learningu oraz innych działań, dzięki którym przedsiębiorstwa i osoby prywatne rozwijają swoje kompetencje. Baza zawiera szczegółowe informacje o usługodawcach oraz ich ofertach – każdy zainteresowany skorzystaniem z opublikowanej oferty usług rozwojowych ma możliwość łatwego i szybkiego odnalezienia usługi dopasowanej do swoich potrzeb.

Podmioty zamierzające świadczyć usługi rozwojowe mogą prezentować w Bazie swoje oferty klientom z całego kraju. Zarejestrowani dostawcy usług mogą mieć pewność, że ich oferta zostanie dostrzeżona. Baza jest aktywnie promowana wśród konsumentów, przedsiębiorstw i instytucji jako najbardziej wiarygodne źródło informacji o usługach rozwojowych.

Korzyści z rejestracji  w Bazie:

  • rejestracja z możliwością świadczenia usług z dofinansowaniem z funduszy europejskich,
  • potwierdzona przez prestiżową instytucję rządową, jaką jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jakość usług oferowanych przez Państwa firmę/instytucję,
  • korzystanie z możliwości profesjonalnej i efektywnej promocji – możliwość dotarcia do nowych klientów,
  • uczestnictwo w grupie najlepszych firm z branży,
  • porównanie z innymi dostawcami usług,
  • informacja zwrotna od uczestnika usługi,
  • baza jako narzędzie do zarządzania własnymi usługami rozwojowymi.

 

Rejestracja w  Bazie

Rejestracja w BUR jest całkowicie bezpłatna. W Bazie może znaleźć się każda firma, także jednoosobowa, która świadczy usługi w obszarze edukacji i rozwoju. Wystarczy wejść na stronę https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ założyć indywidualne konto i stworzyć profil podmiotu świadczącego usługi rozwojowe. Wymaga to wypełnienia interaktywnego formularza Karty Podmiotu, który zawiera informacje dotyczące m.in. potencjału i doświadczenia w realizacji usług rozwojowych.

Aby świadczyć usługi z możliwością dofinasowania, konieczne jest wypełnienie „kryteriów dodatkowych” w Karcie Podmiotu, w tym formalnego potwierdzenia posiadania przez podmiot systemu zapewnienia jakości usług (szczegóły w Poradniku dla branży szkoleniowej: http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/poradnik-dla-branzy-szkoleniowej ).

Kolejnym etapem jest akceptacja Karty Podmiotu przez Administratora Bazy Usług Rozwojowych czyli PARP. Po utworzeniu profilu podmiotu, instytucja szkoleniowa ma możliwość zamieszczania w Bazie swojej oferty szkoleniowej i/lub doradczej, zgodnie z warunkami uzyskanego wpisu.

Rejestracja Podmiotu – Karta Podmiotu – film instruktażowy

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/filmy-instruktazowe

W uzyskaniu szybkiej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania pomoże Państwu także baza „FAQ”, która znajduje się w zakładce Baza Wiedzy serwisu informacyjnego – patrz strona internetowa: http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/faq

 

Jak się z nami skontaktować?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Biurze projektu:

ARR S.A. w Koninie, ul. Zakładowa 4, 62-510, pokój 328

lub

pod nr tel.:

Edyta Kasprzak-Škvrna (Kierownik projektu):  63 245 30 95 wew. 32

Dominika Dziewiątka: 63 245 30 95 wew. 61

Monika Plamowska: 63 245 30 95 wew. 29

 

lub bezpośrednio w PARP

nr tel. 801 808 108

e-mail: info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl801 808 108

 

ZAPRASZAMY !